Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması tüm hızıyla devam ediyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından 58. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında düzenlenen 33. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması tüm hızıyla devam ediyor. 22 ülkeden Bursa'ya gelen dans grupları, yarışmanın dördüncü gününde yapmış olduğu gösterilerle katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen 33'üncü Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması kapsamında 22 ülkeden Bursa'ya gelen dans grupları, yarışmanın 4'üncü gününde şehrin dört bir yanında gösteriler düzenlendi. Nilüfer Nazım Hikmet Kültürevi'nde; Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Polonya, Yıldırım Kaplıkaya Cazibe Merkezi'nde; Moldova, Şili, Venezuela, Hürriyette; Meksika, Ukrayna, Huzurevi'nde; Arjantin, Kuzey Makedonya, Polonya Korupark'ta; Çin, Özbekistan, Meksika, Podyumpark'ta; Senegal, Gürcistan, Şili Mudanya’da; Bangladeş, Kosova, Ukrayna ve Kent Müzesi'nde Moldova, Türkmenistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Venezuela'nın yapmış olduğu gösteriler şehrin dört bir yanına adeta renk kattı.

Bursa’ya, kültür ve sanata büyük katkı sağlayan yarışmanın dördüncü gününde Kültürkpark Açık Hava Tiyatrosu'nda “Senegal, Çin, Arjantin, Bangladeş, Özbekistan, Kuzey Makedonya, Kosova ve Venezuela ile Türkmenistan gösterilerini sunarken, yerel ekiplerinden, Bursa Kılıç Kalkan Folklor Turizm Derneği ve Bursa Dans Sanat Gençlik Spor Kulübü ve Derneği danslarını sergiledi. Gösteri gecesinde yerel topluluklara plaket takdim edildi.

All Press Releases