"Bursa Bellek 2019 Bursa’nın Tarihi ve Kültürel İzleri" Uluslararası Baskı Sergisi ve Ekslibris Yarışması

  • 14-21 June 2019
  • Merinos AKKM Osmangazi Salonu Fuayesi

BKSTV olarak bu yıl, 58. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ kapsamında “ULUSLARARASI MİNİ BASKI SERGİSİ” ile sanatın farklı bir yönünü/tekniğini Bursalılar ile buluşturuyoruz. Küçük boyutlu baskı resim çalışmalarının örneklerinin yer aldığı sergide amaç; baskı resmin teknik avantajlarından yararlanarak Bursa’nın tarihi ve kültürel izlerini gün yüzüne çıkartmak.

Mini Baskı sergisiyle birlikte “ULUSLARARASI EKSLİBRİS YARIŞMASI” düzenleyerek bir ilki de gerçekleştiriyoruz. Kitapseverlerin kitaplarının iç kapağına yapıştırdıkları, üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldığı küçük boyutlu grafik çalışmaları olan “Ekslibris” sanatının farklı örneklerinin yer aldığı yarışmada eserler uluslararası seçici bir kurul tarafından değerlendirildi. Erkin Keskin, Gonca Erim, Hasip Pektaş, Henry Tauber, Mahmut Durmuş, Marcin Bialas, Sezin Türk Kaya ve Şükrü Ertük’ün yer aldığı seçici kurulda, serginin koordinatörlüğünü de Huri Aykut Ülker üstlendi.

BURSA BELLEK-2019 “BURSA’NIN TARİHİ VE KÜLTÜREL İZLERİ” başlığı altındaki iki sergi ile şehrin kültür sanat yaşamına farklı bir boyut getirmeyi hedefliyoruz

ALL PROGRAMS