"Bursa Bellek 2019 Bursa’nın Tarihi ve Kültürel İzleri" Uluslararası Mini Baskı Sergisi

Değerli Sanatçılarımız;

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olarak şehrimizde düzenlediğimiz Festivallerle, gerçekleştirdiğimiz kişisel ve karma sergiler, workshoplar, eğitim programları, söyleşi ve konferanslarla kentimizin kültür-sanat yaşamını zenginleştirmeyi amaçlıyoruz.

Bu yıl 58. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında gerçekleştireceğimiz ULUSLARARASI MİNİ BASKI SERGİSİ ile sanatın farklı bir yönünü/tekniğini tanıtmak istiyoruz. Küçük Boyutlu Baskı resim çalışmalarının örneklerinin yer alacağı sergide amacımız, Baskı resmin teknik avantajlarından yararlanarak Bursa’nın tarihi ve kültürel izlerini gün yüzüne çıkarmak.

Bu yıl sergiyle birlikte ULUSLARARASI EKSLİBRİS YARIŞMASI düzenleyerek bir ilki de gerçekleştiriyoruz. Kitapseverlerin kitaplarının iç kapağına yapıştırdıkları, üzerinde adlarının ve değişik konularda resimlerin yer aldığı küçük boyutlu grafik çalışmaları olan Ekslibris sanatının farklı örneklerinin yer alacağı yarışmada eserler Uluslararası seçici kurul tarafından değerlendirilecek. Yarışma sonucu dereceye girenlere ödülleri ise 13 Haziran 2019 tarihinde açılışını yapacağımız sergide verilecek. Ekte sunduğumuz bilgilendirmenin eser üretiminde size fikir vereceğini umuyoruz.

Uygarlıklar beşiği Anadolu’nun cennet köşelerinden Bursa ve çevresi, çok eski çağlardan beri yerleşimlere sahne olmuştur. Hatıralar ve izler kentimizin her köşesinde mevcut. BURSA’NIN TARİHİ VE KÜLTÜREL İZLERİ başlığıyla yapacağımız bu serginin, şehrin kültür sanat yaşamına farklı bir boyut getireceğine inanıyoruz.

Katılımınız ve katkılarınız Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olarak bizlere onur verecektir.

Sevgi ve Saygılarımızla

Fatma Durmaz Yılbirlik
BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Etkinlikler