18. Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından, UNIMA Türkiye Milli Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 18. Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, 18-23 Kasım 2019 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir.

Hedefi “özellikle geleneksel Türk gölge sanatı Karagöz’ü ve farklı kültürlere ait gölge ve kukla sanatlarını tanıtmak, kültürel ve sanatsal anlamda uluslararası paylaşım ve iletişim ortamı yaratmak ve bu sanatlar yoluyla da ülkeler arasındaki dostluğu geliştirmek” olarak belirlenen festivalde, oyun gösterimlerinin yanı sıra atölye çalışmaları,söyleşiler, sergiler ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.

Türk Gölge Tiyatrosu “Karagöz”ün 2009 yılında UNESCO tarafından Türkiye’nin Somut Olmayan Kültürel Mirası kabul edilerek, “Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi” ne dahil edilmesi festivalimizi daha anlamlı kılmaktadır.

Bu yıl festivalde 6 yabancı ve 12 yerli grup gösterimlerinin yer almasını diliyoruz. Festivale katılmayı düşünürseniz ve aşağıdaki koşullar sizin için uygunsa yanıtınızı lütfen en geç 30 Nisan 2019 tarihine kadar gönderiniz.

Başvurular, Sanat Kurulumuzca değerlendirilecek, yanıtlar tarafınıza 5 Mayıs 2019 gününden itibaren elektronik posta veya faksla bildirilecek, uygun görülen gruplara resmî kabul mektubu yollanacaktır.

Başvuru Formunu organizasyon@bkstv.org.tr adresine iletebilirsiniz

Tüm Etkinlikler