“Seramikte Modern Yorumlar” Sergisi

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olarak bir yandan kentin kültür ve sanat faaliyetlerinin nabzını tutarken aynı zamanda sanatın her alanına destek vermeye devam ediyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz uluslararası festivaller, gezici sanat atölyeleri, eğitim konserleri ve mobil çocuk oyunu etkinlikleri dışında; kişisel ve karma sergiler, workshoplar, eğitim programları, söyleşi ve konferanslarla kentin kültür-sanat yaşamına da katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Çok eski dönemlerden beri toprak sanatları konusunda önemli bir merkez haline gelen Bursa’nın bu konudaki tecrübesinden yararlanarak bu yıl 21-29 Mart tarihleri arasında “Seramik Sanatçıları Ulusal Sergisi” ni düzenliyoruz.

Sergi kapsamında ayrıca çağdaş seramik sanatını daha yakından tanımak ve tanıtmak amacıyla 22 Mart Cuma günü Uludağ Üniversitesi’nde saat 10:00 da 5 seramik sanatçısı ve onur konuğu Prof. Zehra Özkara Çobanlı’nın da yer alacağı bir panel de gerçekleştiriliyor.

Bu etkinlik ile vakfımız kentimizde son on yıldır gelişen seramik sektörü ve yetişen seramik sanatçılarına da ilham vermeyi amaçlıyor.

Huri Aykut Ülker’in proje koordinatörlüğünü üstlendiği ve 57 eserin yer aldığı serginin açılışı 21 Mart Perşembe günü Bursa Kent Müzesi’nde saat 16:00 da gerçekleştirilecek. Sergi 29 Mart’a kadar gezilebilecek.

Tüm Etkinlikler