ETKİNLİKLER

BKSTV’den ‘Cama Yolculuk’ Sergisi

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın ‘çevre’ duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla hazırladığı cam sergisi, ziyaretçileriyle buluştu.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın (BKSTV) çevre duyarlılığına dikkat çekmek ve geri dönüşüm bilincini sanatsal bir üslupla ele almak amacıyla düzenlediği ‘Kaleydoskop Karma Cam Sergisi ve Konferans’, kapılarını ziyaretçilere açtı.

BKSTV’nin tüm sanatseverlere yönelik organize ettiği bu etkinlik, bir yandan camın geri dönüşü hakkında farkındalık oluştururken, diğer yandan toplumun çevre konusunda bilinçlendirilmesine ve camın sanata dönüşmesine tanıklık etmeyi hedefliyor.

Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) fuaye alanında 6 Nisan Cuma günü saat 15:00 başlayan organizasyon, cam sanatlarının tarihi süreci hakkında bilgilerin aktarıldığı bir konferans ile start aldı. Aynı zamanda günümüzde cam kullanımı ve bunun sanata yansıması ile çağdaş cam sanatlarının güncel yerinin anlatılması konularının da paylaşıldığı konferansta konuşmacılar arasında; Prof. Dr. Mustafa Ağatekin, Yrd. Doç. Dr. Ekrem Kula ve Cam Sanatçısı Nihan Ertürk yer aldı. Konferans ın sonunda görsel tasarım yönetmeni Serhat Özdemir’in cam konulu belgesel filmi de izleyenlere aktarıldı.

BKSTV’nin organizasyonunda, aynı gün saat 17:00 de karma cam sergisi de açıldı. BAOB fuaye alanında yer alan sergide; Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerin eserleri ile Bursa Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi’nde ‘camın dönüştürülmesiyle ilgili yapılan atölye çalışmaları sonucu’ ortaya çıkan eserler katılımcıların beğenisine sunuldu.

Proje koordinatörlüğünü Huri Aykut Ülker’in ve üstlendiği ‘Kaleydoskop Karma Cam Sergisi” 12 Nisan’a kadar gezilebilecek.