SEYYAH

12.11.2022 12:00 / 14:00

Tayyare Kültür Merkezi

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU

Türkiye / Bursa

Yaş Grubu 7+ Dil Türkçe Süre 40 dk.

Barış, bir gün üstünde “Seyyah” yazan bir oyun kutusu bulur. Merakla kutuyu açar ve bir anda Seyyah oyununun sihirli dünyasında kendini bulur. Dünyanın en ünlü gezgini Evliya Çelebi ile tanışır, böylece onun rehberliğinde oyunu oynamaya başlar. Oyun devam ettikçe başka birçok Türk büyüğü ile tanışarak maceralı bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk boyunca bir yandan oyun oynamanın çocuksu keyfini sürerken bir yandan eğlenir, öğrenir ve kendi kültürünü tanır.

Yazan – Pervin ATAMERT

Yöneten – Altuğ GÖRGÜ

Oyuncular  - Osman Murat ERTEM, Aykan YILMAZ, Kutlay AKBAL, Seçkin KAYMAZ, Uğur SERENER, M. Eren TOPÇAK

Rezervasyon

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.