HAYALİ ETEĞİM

12.11.2022 14:00 / 16:00

Uğur Mumcu Kültür Merkezi

MOBARAK / iran

Yaş Grubu 6+ Dil İngilizce Süre 35 dk.

Büyük bir eteği olan oyuncu kendisini bir sanatçı olarak izleyiciye ‘’Tüm insanların renkli dünyaları arasındaki bağlantı benim’’ diyerek tanıtıyor. Herkesin sahip olduğu rengin farklı olduğuna inanıyor, örneğin: bir bahçıvanın rengi yeşil, bir dalgıcın dünyası ise mavi… Beyaz renk doktorlara aittir ve itfaiyeci kırmızı bir alanda yaşar. Bütün çocukluk hatıralarını ve resimlerini eteğiyle inceliyor. Çocukken kalabalık bir şehirde yaşadığı için sahip olduğu dünyanın siyah beyaz olduğunu ta ki küçük bir kasabada bir gün geçirmek zorunda kaldığında fark ediyor. Orada muhteşem yeşil ağaçlar, şarkı söyleyen renkli çiçekler ve sevimli bir inekle tanışıyor. Ayrıca masmavi dalgalı nehir ve sıcacık sarı güneşle yüz yüze gelince içi merak ve mutluluk doluyor. Böylece eve döndüğünde kendi dünyasını da gökkuşağı gibi rengarenk bir dünyaya çevirmeye karar veriyor.

Yazan - Masoumeh Behnaz MEHDİKHAH

Yönetmen - Masoumeh Behnaz MEHDİKHAH

Oyuncular - Masoumeh Behnaz MEHDİKHAH

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.