ABZU

12.11.2022 14:00 / 16:00

Barış Manço Kültür Merkezi

BOŞ SAHNE  Türkiye / Ankara  

Yaş Grubu 9+ Dil Türkçe Süre 55 dk.

Ayşe Zuhal böceklerle oynamayı seven ve eline geçirdiği nesnelerle camı çerçeveyi indirmeye bayılan bi kız çocuğudur. Kendine Tam İsabet Azu diyen “Azu”, her şeyi kırıp döktüğü, ellerini hep kirlettiği için ailesi ve öğretmenlerinin gözünde yaramaz bir çocuktur. Azu’nun ellerini kirletmesine bu denli kızmalarının bir sebebi de şudur: Kasabada ne zaman biteceği belli olmayan bir su kesintisi vardır. Bir gün ailesinin ona kızmalarına dayanamayan Azu kendini banyoya kapatır. Sular gelinceye kadar da oradan çıkmayacaktır. Derken bir şarkı duyar Azu. Duyduğu şarkıyı, dedesinden duyduğu balinaların şarkısına benzetir. Müziğin lavabodan geldiğini fark eden Azu, gidere kulağını yakınlaştırmaya çalışırken, hop! Tavşan deliğinden düşen Alice gibi, su borularından aşağıya yuvarlanıverir. Karşılaştığı bir su damlası, ancak su yeniden gelip onu yukarı iterse geri dönebileceğini söyler. Böylece Azu’nun su borularındaki yolculuğu başlar.

Yazan - Semih Ali AKSOY

Yönetmen - Semih Ali AKSOY

Oyuncular - Semih Ali AKSOY, Gamze KARACA, Yasemin KIR, Kaan UĞUR, Seran YAZICI

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.