GEÇMEM GEREK

14.11.2022 14:00 / 16:00

Podyum Sanat Mahal

ESKİŞEHİR ŞEHİR TİYATROSU  Türkiye / Eskişehir

Yaş Grubu 5+ Dil Türkçe Süre 40 dk.

Oyun, sınırların ortadan kalktığı, hepimize ait ortak bir dünyada yaşamak istiyorsak, müziğin, resmin, yani sanatın gücüne inanmamız gerektiğinin önemini, müzikli ve renkli bir dille anlatıyor. Sınırda karşılaşan göçmen Elzbieta ve nöbetçi asker Tak’ın birbirlerini tanıyıp, anlamaya çalıştıkları kısa bir zaman diliminde geçen oyun, hayata, sanata, savaşa ve sınırlara dair pek çok konuda seyirciyi de düşündürmektedir.

Yazan - Marie YAN

Yönetmen - Berkay AKIN

Oyuncular - Pınar BEKAROĞLU CIOTTA, Mustafa KILIKÇI

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.