SIR

14.11.2022 13:00 / 16:00

Barış Manço Kültür Merkezi

ANTALYA ŞEHİR TİYATROSU  Türkiye / Antalya

Yaş Grubu 5+ Dil Türkçe Süre 45 dk.

12 yaşında ki George 1900’lü yılların Londra’sında iki halası Oda, Adda ve hizmetçileri Leila ile beraber yaşamaktadır. Son derece korkak bir çocuk olan George’un geceleri yatağını ıslatmak gibi can sıkıcı bir sorunu vardır. Diğer yandan halaları da katı ve baskıcı insanlardır. Hayatında yapmak istediği çoğu şeye yasak koyulan George, sürekli hayaller kurarak ve ‘’Korkusuz George ve Kana Susamış Ejderha’’ adlı bir kitabı okuyarak günlerini geçirmektedir. Kendini kitaptaki kahramanla özdeşleştiren George, bir gün Kapadokya’ya giderek ejderhayı yenmeyi ve prensesi kurtarmayı kafasına koymuştur. Tiyatro Batida’nın kurucularından, Danimarkalı sanatçı Soren Ovesen tarafından yazılan ve yönetilen ‘’Sır’’ tıpkı adı gibi gizemlerle dolu, fantastik bir masal. Destansı bir kahramanlık hikayesini çocuk gözüyle sizlere sunan oyun cesaretin ve sevginin en güzel halini anlatıyor.

Yazan - Soren Valente OVESEN

Yönetmen - Soren Valente OVESEN

Oyuncular - Şebnem YURTTUTAN KARA, Çağatay ÇANTA, Ayşe Sinem KOROLA, Cansu İREY, Berke YÜCESİR

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.