KARAGÖZ

15.11.2022 13:00 / 16:00

Tayyare Kültür Merkezi

G.MUSİREPOV DEVLET AKADEMİK ÇOCUK ve GENÇLİK TİYATROSU / Kazakistan

Yaş Grubu 16+ Dil Kazakça Süre 90 dk.

“Yönetmen, Auezov’un yazdığı ve bir asırdan fazla sahnelenen ünlü “Karagöz”ün üç karakterini nasıl “görüyor”?...” O dönemin gençliğinin üzüntüsüne dokunan eserin içeriği akılcı bir şekilde modern bir şekilde mi sunuluyor?... Bu soru da bizi ilgilendiriyor...”

Yazan - Muhtar AUEZOV

Yönetmen - Yesenaliev Talgat KAMKABAYULY

Oyuncular - Moldagaliyeva Madina, Karibayev Alikhan, Assylkhan Nurzhan, Turdakhunova Saule, Baibossynova Gulbakhram, Sakhov Olzhas, Tulegenov Amankeldy, Imangaliyev Asset, Kamaranov Beibit, Umbetbayev Asset, Turlygazy Zhaksylyk, Belzhanova Kulzhamila, Tolen Kazbek, Abu Ruslan

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.