BECERİKSİZ KRALIN ÖYKÜSÜ

15.11.2022 11:00 / 15:00

Podyum Sanat Mahal

PRİMAT ATÖLYE  Türkiye / İstanbul 

Yaş Grubu 5+ Dil Türkçe Süre 35 dk

Beceriksiz bir kralın, çare aramasıyla başlayan hikaye, tüm ülkeye haber salınıp çare aranmasıyla devam eder. Tüm kapılar çalınır. Herkese haber gönderilir. Kim ki kralın derdine çare olursa kralın isteğiyle onun en yakın arkadaşı olacak ve sarayda yaşayacaktır. Duyurular yapıldıktan sonra saraya büyücüler gelmeye başlar. Ancak hiçbirisi kralın derdine çare olamaz. En sonunda bvir bilim insanı gelir ve kralın tek derdinin gözlerinin bozuk olduğunu fark eder. Yanında getirdiği gözlükleri kralın gözüne takarak oyunu bitirir. Kral artık mutlu ve mesuttur. Seyircilerin de interaktif bir biçimde oyunun içinde olduğu hikaye toplamda 35 dakika sürmektedir.

Yazan - Alper BAYTEKİN

Yönetmen - Alper BAYTEKİN

Oyuncular - Alper BAYTEKİN

Rezervasyon

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.