FIRTINA

17.11.2022 11:00 / 15:00

Çeksanat Görükle Kültür Merkezi

ÇEKSANAT  Türkiye / Bursa

Yaş Grubu 7+ Dil Türkçe Süre 55 dk.

Büyücü Prospero hüküm sürdüğü adanın açıklarında bir fırtına çıkarır ve kralın gemisini batırır. (korkmayın kimseye bir şey olmaz.) Amacı onları bir süre adada misafir etmek ve 12 yıl öncesinin hesabını sormaktır. Ancak kızı Miranda, prensle karşılaşıp ona aşık olur… Bir adada kral, prens, ve kontlar; cadılar, büyücüler ve periler … Klasik hikayeyi hareket tiyatrosu olarak sahneye taşıyan ekibimiz sahnede buldukları eşyaları, enstrümanları ve sadece bedenlerini kullanarak seyircisini oyunun şimdisinde olmaya çağırıyor, sahnenin sinerjisini performansa çevirirken komedi dünyasına götürüyor. Çünkü sahne, tüm zamanların ve mekanların temsiline davet edilen büyülü bir araçtır. ‘’Ada’’ olarak meteforlaştırılan oyun alanı; bedenin hareketini temel alarak sıra dışı bir evrene dönüşür. Olduğundan başka bir şeye dönüşebilme potansiyeli büyüdür!

Yazan - William SHAKESPEARE

Yönetmen - Yasin YÜREKLİ

Oyuncular - Cantuğ YAVUZ, İlkay ZENGİN, Kağan ŞENBAŞ, Yaren ŞENSOY, İrem AZAR, Müge AÇIKDÜŞÜNENLER

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.