GÜZEL VE ÇİRKİN

12 Kasım 2023 11:00 / 15:00

Merinos A.K.K.M. Orhangazi Salonu

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU

Türkiye / Denizli

Yaş Grubu 7+ Yaş

Dil Türkçe 

Süre 60 dk.

Güzel ve Çirkin, Tarihçesi 1700’lü yıllara dayanan Fransız halk masallarındandır. Çeşitli yazarlar kendilerine göre düzenleyip yeniden yeniden yazmışlardır Güzel ve Çirkin masalını. Defalarca filme alınmış, tiyatrolarda oynamıştır. Jeanne-Marie Leprince de Beaumont'un yazmış olduğu masalı Ersin Ayhan yeniden yorumladı. Bu yorumu Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından izleyeceksiniz. Masalın orijinalinde olmayan tiplerle süsleyerek, Güzel ve Çirkin masalına başka bir tat kattık. İnsanları hor gördüğü için bir büyücü tarafından cezalandırılıp canavara dönüştürülen prensi bakalım gerçekten sevecek biri çıkacak mı? Sevgi Kasabası’ndan doğan masal gerçek güzelliğin insanın içinde, kalbinde olduğunu bir kez daha hatırlatır. Sevginin yüce olduğunu, iyileştirici gücünü anlatır. Yüreğiniz sevgisiz kalmasın.

Yazan - Jeanne - Marie LEPRİNCE DE BEAUMONT

Uyarlayan ve Yöneten - Ersin AYHAN

Koreograf - Özgür Adam İNANÇ

Dekor Tasarım - Cem BAYAR

Kostüm Tasarım - Emine KAYNAK YILDIRIM

Işık Tasarım - Yüksel AYMAZ

Müzik - Gürkan ÇAKICI

Korrepetitör - Sıdıka GÖKTEPE

Görsel Tasarım -  Ediz KÜÇÜKOĞLU

Genel Sanat Yönetmeni - Ozan ÖZDEMİR

Oyuncular - Hediye ÖZDEMİR (Madame De Beaumont), Meltem EKEN (Belle), Burak Ecmel NAYIR(Prens Adam & Canavar), EDA AYDINLI (Felicie), Emel ÇIRALI (Adelaide), Mehmet ALTINTAŞ (Baba), Oğuzhan ÇIPLAKOĞLU (Dodi), Gökhan GÜNGÖR (Odi), Murathan Sefa OLGUN (Gümüşlük), Ozan KARA (Halı)

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 27. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 11-16 Kasım 2023 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir.