HABERLER

Altın Karagöz Özbekistan’ın oldu

36. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması Muhteşem Finalle Sona Erdi

Bu yıl 36.sı düzenlenen, dünyanın en prestijli yarışmaları arasında yer alan Uluslararası Halk Dansları Yarışması’nın, şampiyonu Özbekistan ekibi oldu. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından...

Devamı...

Kestel’de Gülcan Altan rüzgarı

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Atış Grup ana sponsorluğunda bu yıl 62.si düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’nde bu akşam Gülcan Altan rüzgarı esti.
Şehrin dört bir yanında devam eden Türkiye’nin en uzun soluklu festivali Uluslararası Bursa Festivali etkinliklerinin...

Devamı...

Altın Karagöz’ün renkleri Bursa’yı sardı

Bu yıl 36’ncısı düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda katılan yerli ve yabancı halk dansları ekipleri, 17 ilçede 19 farklı noktada yaptıkları gösterilerle, yarışmanın coşkusunu tüm Bursa’ya yaydı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından...

Devamı...

Altın Karagöz ekiplerinden Başkan Bozbey’e ziyaret

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 36’ncısı düzenlenen Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’na katılan ekiplerin temsilcileri, Başkan Mustafa Bozbey’i ziyaret ederek ülkelerinin sembol hediyelerini sundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından...

Devamı...

Ege’nin iki yakası Bursa’da buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Atış Grup ana sponsorluğunda bu yıl 62. si düzenlenen Türkiye’nin en uzun soluklu festivali Uluslararası Bursa Festivali’nde bu akşam Anadolu ve Rumeli müziğinin eşsiz örnekleri yankılandı. 

Anadolu müziğinin yeni dönem...

Devamı...

Altın Karagöz’den dünyaya barış ve kardeşlik mesajı

Bu yıl 36'ncısı düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, geleneksel kortej yürüyüşünün ardından Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndaki renkli dans gösterileriyle başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür...

Devamı...

Bursa’da Altın Karagöz heyecanı

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın 36’sı yarın başlıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları, Referans Holding’in ana sponsorluğunda Durmazlar Holding, SÜTAŞ, Hayat Hastanesi, Bursa...

Devamı...

Uluslararası Bursa Festivali, ‘Flamenko’ rüzgârıyla başladı

Türkiye’nin en uzun soluklu uluslararası festivallerinden olan Uluslararası Bursa Festivali 62’nci kez Bursalılarla buluştu. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği açılış konseri öncesinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Festival boyunca sergilenecek her eser, Bursa’nın zengin kültürel dokusuna işlenmiş...

Devamı...

Bursa’da festival coşkusu başlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği Uluslararası Bursa Festivali’nin 62’ncisi, 5-31 Temmuz tarihleri arasında birbirinden ünlü sanatçı ve grupların katılımıyla gerçekleştirilecek. Festival, Siudy Garrido Flamenko Topluluğu ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası konseriyle 5 Temmuz’da başlayacak ve 31 Temmuz’da...

Devamı...

BKSTV’DE YENİ DÖNEM

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın yeni genel başkanı Metin atış oldu. 
Bursa’nın kültür sanat gündeminin belirlenmesinde aktif rol üstlenen kurumların başında gelen Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın (BKSTV) 35’inci olağan genel kurulu Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde...

Devamı...

Kukla ve Gölge Oyunları’na muhteşem final

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 20. Uluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, büyük ilgi gören sergi, oyun gösteri ve atölyelerle sone erdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları, UNIMA Türkiye Millî Merkezi'nin...

Devamı...

Kukla ve Gölge Şöleni Bursa’yı sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 20. Uluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, birbirinden güzel gösterilerle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisini görüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları, UNIMA Türkiye...

Devamı...

Bursa'da kukla ve gölge oyunu şöleni

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen ‘20'nci Uluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, Tayyare Kültür Merkezi'ndeki coşkulu açılışla başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla UNIMA Türkiye Millî...

Devamı...

Çocukların merakla beklediği festival başlıyor

Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 20’nci Uluslararası Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, 11-16 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm...

Devamı...

Tiyatro coşkusuna muhteşem final

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlediği 27. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, bir hafta boyunca binlerce kültür ve sanat dostuna tiyatro coşkusu yaşattı.

Bursa Büyükşehir...

Devamı...

Perde çocuk ve gençler için açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle ve...

Devamı...

Perde çocuk ve gençler için açılıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle...

Devamı...

Festivale ‘Yıldız’lı gecede final

Bu yıl 61. si gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali, Yıldız Tilbe’nin muhteşem konseriyle final yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ Şirketler Grubu ana sponsorluğunda bu yıl 61’si düzenlenen Uluslararası Bursa...

Devamı...

Festivalde 100. yıl coşkusu

Bu yıl 61.si gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali’nde, sanatseverler, Cumhuriyet şarkıları ile mest oldu. Sanatçı Dilek Türkkan’ın, Büyükşehir Belediyesi Orkestrası eşliğinde seslendirdiği şarkılar ile festival akşamı, yaklaşan Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamalarının provası oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa...

Devamı...

Dünya ezgileri, klarnetin büyüsü ile Bursa’da buluştu

Bu yıl 61.si gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali tüm heyecanı ile devam ediyor. Dünyaca ünlü Azerbaycanlı ses sanatçısı Alim Qasimov, Caz Müziği’nin en önemli isimlerinden Michael Godard ve Türkiye’nin klarnet sesi Hüsnü Şenlendirici, Açıkhava Tiyatrosu’nda buluştu.

Bursa...

Devamı...

III. Richard, Açıkhava Tiyatrosu’nda canlandı

Türkiye’nin en prestijli festivallerinden biri olarak kabul edilen, Uluslararası Bursa Festivali’nde tiyatro heyecanı vardı. Berna Moran’ın W. Shakespeare III. Richard çevirisinden, Okan Bayülgen’in uyarlayıp, yazıp, yönettiği ve başrolünde oynadığı “Richard”, sanatseverlere tiyatro dolu bir gece yaşattı. 

Bursa...

Devamı...

Shantel enerjisi Bursa’yı sardı

Her gün farklı bir konser ve etkinlikle devam eden 61. Uluslararası Bursa Festivali, Alman şarkıcı Shantel’i ağırladı.  Bursalılara eğlenceli ve renkli bir gece yaşatan Shantel, Açıkhava Tiyatrosu’nda kendisini izlemeye gelen hayranlarına coşku dolu bir gece yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı...

Devamı...

Gençler Madrigal’le coştu

Uluslararası Bursa Festivali’nin, 61. yıl coşkusu tüm heyecanıyla devam ediyor. Her gün farklı bir konser ve etkinlikle, Bursalılara sanat dolu akşamlar yaşatan festivalin, bu akşamki konuğu Madrigal Grubu oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın...

Devamı...

Bursa’da Muazzez Ersoy ile nostalji rüzgarı

Uluslararası Bursa Festivali, tüm heyecanıyla devam ediyor. Bu yıl 61.si gerçekleştirilen Bursa Festivali’nde Muazzez Ersoy ile nostalji rüzgarı esti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ Şirketler Grubu ana sponsorluğunda bu...

Devamı...

Festivalde Özcan Deniz coşkusu

Türkiye’nin en prestijli festivallerinden biri olarak kabul edilen, Uluslararası Bursa Festivali’nde arabesk ve fantezi müziğinin ünlü ismi Özcan Deniz, fırtınası esti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ...

Devamı...

Bursa’da Edis rüzgârı

Bu yıl 61’incisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’nde Edis fırtınası esti. Hayranlarının yoğun ilgi gösterdiği Edis, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserde hit olan şarkılarını Bursalı hayranları için seslendirdi. Ünlü yıldız, sahne performansıyla büyük alkış aldı.

Bursa Büyükşehir...

Devamı...

Efsaneler Bursa’da mest etti

Türkiye’nin en uzun soluklu festivali 61. Uluslararası Bursa Festivali konserleri devam ediyor. Dünyaca ünlü dans topluluğu Sukhishvili’nin, muhteşem performansının ardından efsane isimler Arif Susam, Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen Bursalılara nostalji yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı...

Devamı...

Yer çekimine meydan okuyan gösteri

Dünyaca ünlü dans topluluğu Sukhishvili, bu yıl 61’incisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’nde sergilediği gösteri ile adeta görsel şölene imza attı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Atış...

Devamı...

Bursa Festivali Karsu ile başladı

Türkiye’nin en uzun soluklu uluslararası festivali unvanına sahip Uluslararası Bursa Festivali 61’inci kez Bursalılarla buluştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, ATIŞ Şirketler Grubu ana sponsorluğunda bu yıl 61.’si...

Devamı...

Altın Karagöz Meksika’nın

Bu yıl 35’incisi gerçekleştirilen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Meksika oldu. Dünyanın 17 farklı ülkesinden ekiplerin 5 gündür şampiyonluk için kıyasıya yarıştığı 35. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın kazananı Meksika ekibi oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi...

Devamı...

Dansçılar sahnede değil mutfakta ter döktü

Bursa’da bu yıl 35’incisi düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’na katılan yabancı dansçılar, bu kez yeteneklerini sahnede değil mutfakta gösterdi. Yarışmaya katılan 17 ülkenin dansçıları, ülkelerinden getirdikleri malzemelerle yörelerine ait yemekleri sergilerken, Bursa yemeklerini de usta şeflerle...

Devamı...

Sukhishvili ile görsel şölene geri sayım

Dünyaca ünlü dans topluluğu Sukhishvili Bursa Festivali’nde

Dünyaca ünlü dans topluluğu Sukhishvili Georgian National Ballet, 70 dansçısı ve orkestrasıyla, bu yıl 61. düzenlenecek Uluslararası Bursa Festivali’nde sanatseverlere görsel bir şölen yaşatacak. 

Bursa Büyükşehir...

Devamı...

Dünya kültürleri Bursa sokaklarında

Bu yıl 35’incisi düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndan dünyaya barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği dans gösterileriyle devam ediyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği olma unvanına sahip Uluslararası Bursa Festivali kapsamında gerçekleştirilen ve bu...

Devamı...

Bursa’dan dünyaya barış ve kardeşlik mesajı

Bu yıl 35’incisi düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, geleneksel kortej yürüyüşünün ardından, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’ndan dünyaya barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği dans gösterileriyle başladı.

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği olma unvanına sahip...

Devamı...

Altın Karagöz coşkusu başlıyor

Uzun soluklu olması, özgün formatı ve geleneksel çizgisiyle dünyanın en önemli halk dansları organizasyonları arasında yer alan Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması bu yıl 35’inci kez Bursalılarla buluşuyor.  61. Bursa Festivali kapsamında bu yıl 35’incisi düzenlenecek olan Altın Karagöz Halk Dansları...

Devamı...

Bursa’da Festival mevsimi başlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu uluslararası festivali unvanına sahip Uluslararası Bursa Festivali 61. Kez Bursalılarla buluşmaya hazırlanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Atış Şirketler Grubu ana sponsorluğunda bu yıl 61’si...

Devamı...

Altın Karagöz heyecanı başlıyor

Uluslararası Bursa Festivali kapsamında bu yıl 35’incisi düzenlenecek olan Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, 18 ülkeden 650’yi aşkın dansçıyı Bursalılarla buluşturacak. Dans gösterilerinin kent merkezinin yanında 17 ilçede de sergilenmesiyle Bursa genelinde tam bir festival havası yaşanacak.

Bursa Büyükşehir...

Devamı...

Temmuz’da festival rüzgarı esecek

 

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği Uluslararası Bursa Festivali’nin 61’incisi, 07–31 Temmuz tarihleri arasında birbirinden ünlü sanatçı ve grupların katılımıyla gerçekleştirilecek. Festival, 22 ülkeden konuk dansçıların katılacağı 35’inci Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması ile 07 Temmuz’da...

Devamı...

Bursa’nın ‘Harbiyesi’ sil baştan yenilendi

Uluslararası Bursa Festivali başta olmak üzere, kentin kültür sanat hayatına renk katan pek çok etkinliğin merkezi olan Bursa’nın ‘Harbiyesi’ Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilendi.

Bursa’da 1955 yılında rahmetli Reşat Oyal tarafından yapılan Kültürpark...

Devamı...

Uludağ Üniversite ve BKSTV'den güçbirliği

 

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) üniversitelerle imzaladığı işbirliği anlaşmasıyla, sağladığı akademik desteklere bir yenisini daha ekledi. Mudanya Üniversitesi’nin ardından Uludağ Üniversitesi ile imzalanan protokolle Bursa’nın kültür ve sanat hayatına her alanda katkıda bulunmaya devam ediyor.

BKSTV Başkanı...

Devamı...

BKSTV Mali Genel Kurulu yapıldı

BKSTV MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın (BKSTV) Olağan Mali Genel Kurulu Merinos AKKM’de yapıldı.

Genel kurulun açılışında konuşan BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Etkeser, vakfın kuruluş amacı kapsamında, kültürel ve sanatsal etkinliklerini Bursalılarla buluşturmaya devam ettiklerini...

Devamı...

Tiyatro festivaline coşkulu veda

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) işbirliğiyle düzenlendiği ‘26. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’, muhteşem gösteriler ve atölyelerle final yaptı.

BKTSV’nin Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Kültür ve Turizm...

Devamı...

Bursa’nın her köşesinde tiyatro

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle bu yıl 26.sı düzenlenen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali ile şehrin her köşesi tiyatro sahnesine dönüştü.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından (BKTSV) Büyükşehir Belediyesi desteği,...

Devamı...

Tiyatronun neşesi Bursa’yı sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle bu yıl 26.sı düzenlenen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’nin üçüncü gününde çocukları neşelendirmeye devam etti.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından (BKTSV) Büyükşehir...

Devamı...

Bursa’da tiyatro salonları çocuklarla dolup taştı

 

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlendiği 26. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali’nin ikinci günü de çocuk ve gençlerden yoğun ilgi gördü.

 

Bursa Kültür Sanat ve Turizm...

Devamı...

Bursa’da tiyatro coşkusu başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlendiği 26. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, ‘Seyyah’ adlı oyunla başladı. Çocuklar aileleriyle birlikte tiyatroya koşarken, festival boyunca toplam 14 yerli ve yabancı tiyatro topluluğu 5 gün boyunca çocuk ve...

Devamı...

Tiyatroda çocuk ve gençlik buluşması başlıyor

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle’ düzenlediği 26. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12 Kasım’da...

Devamı...

Altın Karagöz Gürcistan’ın

Altın Karagöz Gürcistan’ın

Bu yıl 34.sü gerçekleştirilen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Gürcistan oldu. Dünyanın 18 farklı ülkesinden ekiplerin 6 gündür şampiyonluk için kıyasıya yarıştığı 34. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın kazananı...

Devamı...

Dansçılar sahnede değil mutfakta yarıştı

Bursa’da bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda katılan yabancı dansçılar, bu kez hünerleri sahnede değil mutfakta gösterdi. Yarışmaya katılan 18 ülkeden 13'ü, ülkelerinden getirdikleri malzemelerle yörelerine ait yemekleri sergiledi.

Büyükşehir...

Devamı...

Altın Karagöz’de yarı final heyecanı

 

Bu yıl 34.sü gerçekleştirilen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda sona gelindi. Dünyanın 18 farklı ülkesinden gelen ve her akşam Açıkhava Tiyatrosu'ndaki gösterileriyle tüm hünerlerini izleyenlere ve jüriye sunan ekipler, bu akşam yarı final heyecanı yaşadı.

Bursa Büyükşehir...

Devamı...

Dünya kültürleri Bursa'da buluştu

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 34’sü gerçekleştirilen Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın ekiplerinin temsilcileri Başkan Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek, ülkelerinin sembol hediyelerini sundular.

 

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği Bursa Festivali kapsamında...

Devamı...

‘Altın Karagöz’le Bursa'dan dünyaya barış mesajı

Bu yıl 60’ıncısı yapılan ve 12 Haziran’dan bu yana Bursalıları yerli ve yabancı ünlü isimle buluşturan Uluslararası Bursa Festivali, coşkusunu ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’na bıraktı. Bu sene 34’üncüsü düzenlenen alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Altın Karagöz Halk...

Devamı...

Altın Karagöz coşkusu başladı

 

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen ve 12 Haziran’dan bu yana Bursalı sanatseverleri yerli, yabancı birçok ünlü isimle buluşturan Uluslararası Bursa Festivali, coşkusunu 34. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması'na bıraktı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV)...

Devamı...

Altın Karagöz heyecanı başlıyor

 

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen ve 12 Haziran’dan bu yana Bursalı sanatseverleri yerli, Yabancı birçok ünlü isimle buluşturan Uluslararası Bursa Festivali, coşkusunu başka bir uluslararası etkinliğe bırakmaya hazırlanıyor. Pandemi sebebiyle iki yıldır düzenlenemeyen Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları yarışmasının 34.sü, 2...

Devamı...

Açıkhava’da sahne kadınların

 

Bu yıl 60.'sı düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, özel bir konsere ev sahipliği yaptı. Kadının sesini Bursa'dan tüm dünyaya duyuran Bursa Nilüfer Kadın Korosu, Festival Özel Konseri ile Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sanatseverlere muhteşem bir gece yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına...

Devamı...

Festivale Sibel Can ile muhteşem final

Festivale Sibel Can ile muhteşem final

 

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen ve 12 Haziran’dan bu yana Bursalı sanatseverleri yerli, yabancı birçok ünlü isimle buluşturan Uluslararası Bursa Festivali, assolist Sibel Can konseri ile muhteşem bir finale imza attı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve...

Devamı...

Açıkhava’da muhteşem ikili

 

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali'nde heyecan devam ediyor.

Festivalde 12 Haziran’dan bu yana birçok ünlü yerli ve yabancı sanatçının Bursalı hayranlarıyla buluştuğu

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda bu akşam pop müziğin sevilen isimleri Simge Sağın ile Mehmet Erdem...

Devamı...

Dünya Mirası Lazgi Bursa Festivali’nde

Türkiye’nin en uzun soluklu festivali olan Uluslararası Bursa Festivali’nde tüm heyecanıyla devam ediyor. Festivalde bu akşam Bursalı sanatseverler, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’nde olan Lazgi Dansı ile büyülendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından,...

Devamı...

Festivalde “Yüzyüzeyken Konuşuruz” fırtınası esti

Bursa Festivali'nde 60. yıl coşkusu devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Kültür Bakanlığı'nın destekleriyle, Atış Şirketler Grubu Ana Sponsorluğu' nda gerçekleştirilen festivalde "Yüzyüzeyken Konuşuruz" fırtınası esti.

Konser öncesi...

Devamı...

Festivalde ustalar geçidi

Festivalde ustalar geçidi

 

Bu yıl 60.’sı gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali’nin bu akşamki konukları fantezi müziğin usta ismi Selami Şahin ile pop müziğin güçlü sesi Burcu Güneş oldu.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı...

Devamı...

Bursa’da Türkü dolu gece

Uluslararası Bursa Festivali’nde 60.yıl coşkusu Türkü dolu bir akşam ile devam etti. Festivalin bu akşam ki konukları Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Musa Eroğlu ile ünlü yorumcu Sevcan Orhan oldu.

 Bestesi kendine ait olan “Mihriban’’ türküsüyle yakaladığı ünü, sesi ve...

Devamı...

Hadise Bursa’yı coşturdu

 

Uluslararası Bursa Festivali’nde 60.yıl coşkusu devam ediyor. Festivalin bu akşam ki konuğu pop müziğin ünlü ismi Hadise oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle, Atış Şirketler Grubu ana sponsorluğunda...

Devamı...

Açıkhava'da Mark Eliyahu rüzgarı

 

Müziğinde Doğu ve Batı’yı harmanlayan, eski enstrümanları modern ve türler arası seslerle birleştiren Mark Eliyahu, Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda adeta kamança rüzgârı estirdi.

 

Uluslararası Bursa Festivali’nin 60. yıl coşkusu Dağıstanlı sanatçı Mark Eliyahu ve son...

Devamı...

Cazın büyüsü Bursa’yı sardı

Cazın büyüsü Bursa’yı sardı

 

Uluslararası Bursa Festivali’nin 60. yıl coşkusu devam ediyor. Bu akşam Bursa, Açıkhava Tiyatrosu’nda sahne alan Fatih Erkoç ve Selen Beytekin, İstanbul Süperband Orkestrası eşliğinde verdiği konser ile cazın büyüsüne kapıldı.

 

Bursa Büyükşehir...

Devamı...

‘Altın Karagöz’ heyecanı başlıyor

Özgün formatı ve geleneksel çizgisiyle dünyanın önemli halk dansları organizasyonları arasında yer alan Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, pandemi nedeniyle verilen 2 yıllık aranın ardından 34’üncü kez Bursalılarla buluşuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı...

Devamı...

Festivalde Balkan ezgileri mest etti

Festivalde Balkan ezgileri mest etti

 

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali’nin bu akşamki konuğu Barcelona Gipsy Balkan Orchestra oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle, Atış Şirketler Grubu...

Devamı...

Bursa’da Nil rüzgarı

 

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali başladı. Ünlü piyanist, besteci ve yorumcu Fahir Atakoğlu’nun, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğindeki muhteşem konseriyle başlayan Bursa’daki sanat yolculuğu bu akşam pop müziğin sevilen sesi Nil Karaibrahimgil ile devam etti.

Bursa Büyükşehir...

Devamı...

Uluslararası Bursa Festivali 60. kez merhaba dedi

Kuşaktan kuşağa 60. Yıl

Uluslararası Bursa Festivali 60. kez merhaba dedi

 

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği olma özelliğini taşıyan Uluslararası Bursa Festivali muhteşem bir açılışla 60. kez Bursalı sanatseverlere kapılarını açtı.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi...

Devamı...

Festival coşkusu pazartesiye ertelendi

60. Uluslararası Bursa Festivali’nin açılış töreni hava muhalefeti nedeniyle 13 Haziran Pazartesi gününe ertelendi. Festival, dünyaca ünlü besteci Fahir Atakoğlu’nun Bursa Bölge Devler Senfoni Orkestrası ile birlikte sahne alacağı konserle başlayacak.

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği Uluslararası Bursa...

Devamı...

Bursa Festivali coşkusu başlıyor

 60. Uluslararası Bursa Festivali 12 Haziran Pazar günü dünyaca ünlü besteci Fahir Atakoğlu’nun Bursa Bölge Devler Senfoni Orkestrası ile birlikte sahne alacağı konserle başlıyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği Uluslararası Bursa Festivali, “Kuşaktan Kuşağa” sloganıyla 12 Haziran Pazar akşamı 60. kez sahnesini...

Devamı...

Uluslararası Bursa Festivali’nde bir ilk

 

Lazgi, Türkiye’de ilk defa Bursa Festivali’nde

 

Bu yıl 60.sı gerçekleştirilecek Uluslararası Bursa Festivali’ne sayılı günler

kaldı.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivali olan Uluslararası Bursa Festivali bu

yıl 60. kez “Kuşaktan kuşağa” sloganıyla 12 Haziran – 7...

Devamı...

Bursa’da festival coşkusu başlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu etkinliği Uluslararası Bursa Festivali’2ni 60’sı 12 Haziran–7 Temmuz tarihleri arasında birbirinden ünlü sanatçı ve grupların katılımıyla gerçekleştirilecek. Festival bünyesinde yapılan Altın Karagöz Halk Dansları yarışmasının 34’üncüsü de 2-7 tarihleri arasında yapılacak. 22...

Devamı...

BKSTV'de yeni dönem

 

Bursa kültür sanat gündeminin belirlenmesinde aktif rol üstlenen kurumlardan biri olan Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın (BKSTV) yeni başkanı Sadi Etkeser oldu.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı'nın 34’üncü Genel Kurulu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı....

Devamı...

Çocuklar bu festivali çok özleyecek

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın UNIMA (Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği) Milli Merkezi ile Karagöz ve Kukla Oyunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARAKUM) desteği ile bu yıl 19 uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali,...

Devamı...

Kukla ve gölge oyunlarından rengarenk final

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın UNIMA (Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği) Milli Merkezi ile Karagöz ve Kukla Oyunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KARAKUM) desteği ile bu yıl 19 uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, muhteşem gösteriler...

Devamı...

Dev kuklalar, ışıklı şovlar hepsi bu festivalde

Her yeni günde yeni sürprizlerin yaşandığı 19. Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, tüm hızıyla sürüyor.

Rusya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Arnavutluk, Moldova ve Türkiye’den 18 ekibin her gün yeni bir performans sergilediği festivalde, kukla ve gölge sanatının duayenleri ise...

Devamı...

Bursa’da kukla ve gölge oyunları heyecanı sürüyor

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, üçüncü gününde de dopdolu geçti. Kukla ve gölge oyunlarının yanı sıra kukla yapım atölyeleri, Karagöz gösterileri ve paneller ile gölge ve kukla sanatı her...

Devamı...

Kukla ve gölge oyunları şehri renklendirmeye devam ediyor

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, ikinci günüde şehrin dört bir yanındaki gösteri, panel ve atölyelerle devam etti.

Kukla ve gölge sanatının Türkiye’de ve dünyadaki en etkileyici örneklerinin...

Devamı...

Bursa'da kukla ve gölge oyunları şenliği

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, ilk gününde çocuklardan büyük ilgi gördü.

Geleneksel Türk gölge sanatı Karagöz’ü tanıtmak, kültürel ve sanatsal anlamda uluslararası...

Devamı...

Gölge oyunları festivaline coşkulu açılış

Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 19’uncu Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, Karagöz-Hacivat gösterisiyle başladı.

Hedefi ‘geleneksel Türk gölge sanatı Karagöz’ü tanıtmak, kültürel ve sanatsal anlamda...

Devamı...

Festivale kuklalı davet

Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 19’uncu Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, 15 Aralık Çarşamba günü başlıyor. Kukla Sanatçısı Cansu Akdeniz de ‘babasından ilham alarak’ yaşam verdiği Kadıköylü Muhsin Bey performansı...

Devamı...

Gölge oyunları festivali başlıyor

Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 19’uncu Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali, 15 Aralık Çarşamba günü başlıyor.

Hedefi ‘geleneksel Türk gölge sanatı Karagöz’ü tanıtmak, kültürel ve sanatsal anlamda...

Devamı...

Bursa festival ile tiyatroya doydu

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından bu yıl  25.si gerçekleştirilen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali ile Bursa tiyatroya doydu.

Festivalin son günü eğitmen Koray...

Devamı...

Bursa tiyatro ile renklendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali dördünce gününde de çocukların ara tatiline renk katmaya devam etti.

Tayyare...

Devamı...

Dünya tiyatroları çocuklar için Bursa'da

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Türkiye'nin yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen tiyatro eklerini ve oyunlarının...

Devamı...

Tiyatro şehrin dört yanında

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding’in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, eğlenceli oyunları ara tatil dönemindeki çocuklarla buluşturuyor. Festivalin ikinci gününde de...

Devamı...

Tiyatro coşkusu Bursa’yı sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 25. Si gerçekleştirilen Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali; ilk gününde çocukların büyük ilgisiyle karşılaştı. Yerli ve yabancı tiyatro topluluklarını ağırlayan festivaldeki oyunlar, en az çocuklar...

Devamı...

Bursa’da tiyatro salonları çocukların

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğiyle düzenlendiği çeyrek asırlık Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, ‘Kırmızı Duvar’ adlı oyunla başladı. Çocuklar aileleriyle birlikte tiyatroya koşarken, festival boyunca 4 yabancı, 14 yerli tiyatro topluluğu 5 gün boyunca...

Devamı...

Perde çocuklar ve gençler için açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri, Uludağ Koleji ve Matlı Holding'in sponsorluğunda düzenlenen festival, 13 Kasım Cumartesi günü izleyiciyle buluşacak. Festivalde, oyunların yanında seminer ve atölye çalışmaları da yapılacak. Tüm oyunlar ve atölye çalışmalarından çocuklar ve gençler ücretsiz olarak...

Devamı...

Festivalde muhteşem final

Uluslararası Bursa Festivali Ebru Gündeş'in 30 Ağustos Zafer Bayramı özel konseriyle muhteşem bir finale imza attı.

Türkiye'nin en uzun soluklu festivali unvanına sahip Uluslararası Bursa Festivali'nin 59’uncusu assolist Ebru Gündeş'in sahne aldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı özel konseriyle Bursalılara veda etti.

...

Devamı...

Fettah Can ve Cansu Kurtçu'dan Bursa'ya özel gece


Bursalı ünlü sanatçı, söz yazarı ve besteci Fettah Can ile eşi Cansu Kurtçu, 59. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında birlikte sahne alarak Bursalılara özel bir gece yaşattılar.
Türkiye'nin birçok ses sanatçısına verdikleri şarkılarla adından sıkça söz ettiren ünlü ikili, bu kez şarkılarını ilk kez...

Devamı...

Bursa'da Haluk Levent coşkusu

Anadolu Rock Müziği'nin günümüzdeki en önemli temsilcisi Haluk Levent, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konserinde Bursalıları mest etti. 

Kurucusu olduğu AHBAP platformunda yaptığı yardım ve paylaşımlarla gündemden hiç düşmeyen, paylaşmayı, çoğaltmayı yaşam şekli edinen Haluk Levent, bu kez de 59....

Devamı...

Eypio ve Tuğçe Kandemir'den Bursa'ya özel gece

Rap müziğinin Türkiye'deki devleşmiş isimlerinden Eypio ile yeni nesil postmodern müziğin vazgeçilmez ismi Tuğçe Kandemir, 59. Uluslararası Bursa Festivali'ne özel bir proje için Bursa'da buluştu. 

Gençlerin dilinden düşürmediği "Günah Benim" şarkısıyla sahne alan Eypio, ikinci parçasında...

Devamı...

Festival'de Della Miles rüzgarı

Amerikalı ünlü şarkıcı Della Miles, 59. Uluslararası Bursa Festivali'nde, hem sahne performansı hem de şarkılarıyla adeta rüzgar gibi esti.

Uzun yıllar Michael Jackson ve Whitney Houston'ın vokalistliğini yapan Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Della Miles, söylediği Türkçe ve yabancı şarkılarla Kültürpark Açıkhava...

Devamı...

Mustafa Keser Bursa'yı coşturdu

 

Türk Halk Müziği'nin usta yorumcusu Mustafa Keser, muhteşem sesi ve sahne performansıyla Bursalı müzikseverleri coşturdu.
Uluslararası Bursa Festivali'nde sahne alan Mustafa Keser, en güzel eserlerini Bursalılar için seslendirdi.
Mustafa Keser, konser öncesi verdiği röportajda repertuarını her konserde izleyicisine...

Devamı...

Festivalde tiyatro keyfi

10 gündür '59. Uluslararası Bursa Festivali'nde birbirinden ünlü sanatçıları ağırlayan  Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda Shakespeare'in Tarla Kuşuydu Juliet oyunu ile sanatseverler doyasıya tiyatro keyfi yaşadı. 

Shakespeare'in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet,...

Devamı...

Festivalde Ziynet Sali coşkusu

Uluslarası Bursa Festivali'nde sahne alan pop müziğin güçlü sesi Ziynet Sali, şarkılarıyla hem duygulandırdı hem de coşturdu.

Bu yıl 59.su gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali'nin bu akşam ki konuğu ünlü pop sanatçısı Ziynet Sali oldu. Konser öncesi verdiği...

Devamı...

Efsane 90'lar Bursa'yı salladı

59. Uluslarası Bursa Festivali'nin 90'lar Pop Gecesi'nda efsane sanatçılar şarkılarıyla Bursa'yı salladı.
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda Atış Yapı sponsorluğundaki konserde ilk olarak 90'lı yılların ünlü kadın pop sanatçısı Yonca Evcimik sahne aldı. Unutulmayan ve hayranlıkla dinlenen Kendine Gel şarkısıyla izleyenleri...

Devamı...

Açıkhavada Balkan esintisi

Bursalı sanatseverlere muhteşem yaz akşamları yaşatan 59. Uluslarası Bursa Festivali’nde bu akşam Boşnakların Tarkan’ı olarak bilinen Armin Muzaferija sevenleriyle buluştu. 

Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konserde, ünlü sanatçı en sevilen şarkılarını ve Türkçe eserleri Bursalı hayranları için...

Devamı...

Bursa’da Senforock gece

Klasik ve rock müziğe senfonik orkestra eşliğinde alternatif yorumlar getiren Musa Göçmen şefliğindeki Senforock Grubu, 59. Uluslararası Bursa Festivali’nde Bursalı hayranlarıyla buluştu. 

Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konser, afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza saygı duruşu ile başladı. En sevilen...

Devamı...

Açıkava'da muhteşem düet

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla bu yıl 59.su gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali'nde Cem Adrian ve Melis Sökmen sahne aldı.

Konser alkışlar arasında sahne alan ünlü yorumcu Cem Adrian'ın, seslendirdiği "Sen Benim Şarkılarımsın" ile başladı. İkinci...

Devamı...

Festival 59. kez yeniden

Türkiye’nin en uzun soluklu festivali Uluslararası Bursa Festivali pandemi nedeniyle verdiği bir yıllık aranın ardından bu gece 59. kez sanatseverlerle buluştu.  

Bursa’nın sanat hayatına 1962’den bu yana yön veren Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi ‘nın katkılarıyla bu yıl...

Devamı...

Halk danslarında muhteşem final

Bursa’da ilk kez düzenlenen Halk Dansları Şöleni Açık Hava Tiyatrosu’ndaki muhteşem gösterilerle sona erdi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gelişen iletişim imkanları çerçevesinde küçülen dünyamızda sanayileşme ile birlikte arka planlara itilen geleneksel kültürel değerlerin...

Devamı...

Halk dansları ekiplerinden duygulandıran destek

Bursa’nın kültürel zenginliği halk dansları topluluklarının bir araya geldiği şölen, bu akşam Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’ndaki final gösterileriyle sona eriyor.
...

Devamı...

Bursa’nın renkleri geleceğe nefes oldu

Bursa’daki halk dansları toplulukları, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte ‘Geleceğe Nefes’ için Açık Hava Tiyatrosu’nda bir araya geldi. Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’ndaki etkinlik orman yangınlarında hayatını kaybeden...

Devamı...

Halk Dansları Şöleni başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı işbirliğinde bu yıl ilkini düzenlediği Halk Dansları Şöleni 4-6 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Etkinliğin sponsor ve bilet gelirleri TC Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Nefes’ fidan kampanyasına bağışlanacak.

Bursa’daki halk dansları toplulukları...

Devamı...

Bursa’da festival coşkusu başlıyor

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yapılamayan 59’uncu Uluslararası Bursa Festivali, 11 – 30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival bünyesinde 33 yıldır yapılan Altın Karagöz Halk Dansları yarışması ise uluslararası katılım olduğu için pandemi şartları yüzünden önümüzdeki yıla ertelendi. Onun yerine 2-6 Ağustos...

Devamı...

BKSTV'de Özer Matlı dönemi

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Olağan Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Özer Matlı seçilirken, Fatma Durmaz Yılbirlik ise Onursal Başkanlığa getirildi.

Bursa'da 58 yıllık bir gelenek olan Uluslararası Bursa Festivali'nin mimarı olan, Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, Uluslararası Bursa Çocuk ve...

Devamı...

Uluslararası Bursa Festivali’nde Cecilia Krull rüzgarı

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 58’inisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali’nin ikinci gününde Cecilia Krull Bursa’lı hayranlarıyla buluştu.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 58’incisi düzenlenen Uluslararası Bursa...

Devamı...

La Casa De Papel’in Sesi Cecilia Krull 14 Haziran’da 58. Uluslararası Bursa Festivali’nde!

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen 58. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında yer alan La Casa De Papel’in Sesi Cecilia Krull 14 Haziran’da saat 13.00’de Merinos AKKM’de düzenlenecek basın toplantısı ile sizlerle buluşuyor.

İzleyicileri ekrana kilitleyen popüler dizi La...

Devamı...

58. Uluslararası Bursa Festivali Tüm Coşkusuyla Başladı

Dünyaya barışı haykıran festival başladı

‘58. Uluslararası Bursa Festivali’, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve ünlü sanatçı Demir Demirkan’ı aynı sahneyi paylaştığı muhteşem konserle başladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, birlik ve beraberliğin sembolü olan ve 58 yıldır hiç kesintiye...

Devamı...

23. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Başlıyor!

FESTİVAL’İN AÇILIŞI 22 Ekim Pazartesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı tarafından ve ASSITEJ (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği)  Türkiye Merkezi sanatsal desteği ile...

Devamı...

Kurtuluş Yolunda Kadınlarımız - Basın Bülteni

Bursa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılında Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı’nın düzenlediği, Ayla Algan’ın Halide Edib’i canlandırdığı “Kurtuluş Yolunda Kadınlarımız” adlı oyun 11 Eylül 2018 tarihinde Saat: 20:30 Tayyare...

Devamı...

Bkstv Mobil Çocuk Tiyatrosu

Bkstv Mobil Çocuk Tiyatrosu 5 Ekim’den itibaren haftada bir gün BKSTV Sahnesi’nde ve bir Köy Okulu’nda oyun sergileyecektir.

Oyun Adı: “Güç Kimde?”
Yazan - Rejisör: Faik Ertener
Rejisör Asistanı: Yetkin Yüksel
Oyuncular: Alper...

Devamı...

"Bursa Bellek 2019 Bursa’nın Tarihi ve Kültürel İzleri" Uluslararası Ekslibris Yarışması

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı düzenlediği festivaller, gerçekleştirdiği kişisel ve karma sergiler, workshoplar, eğitim programları, söyleşi ve konferanslarla kentin kültür-sanat yaşamını zenginleştirmeye devam ediyor.

Bu yıl 58. ULUSLARARASI BURSA FESTİVALİ kapsamında...

Devamı...

Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması başlıyor - Basın Bülteni

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 32.’si düzenlenen ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, 7-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Özgün formatıyla geleneksel çizgisini koruyarak bugünlere gelebilen Altın Karagöz Halk Dansları...

Devamı...

BKSTV “Cama Yolculuk” - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı; bir yandan kentin kültür ve sanat faaliyetlerinin nabzını tutarken, aynı zamanda çevre duyarlılığına dikkat çekmek, geri dönüşüm bilincini sanatsal estetikle buluşturmak amacı ile bir dizi etkinliğe imza atıyor.

Çalıştay, konferans ve sergilerden oluşan etkinlikte BKSTV; camın geri...

Devamı...

8 Mart “Dünya Kadınlar Günü” Etkinliği “Çarpana Dokuma” Atölyesi - Basın Bülteni

Bursa’nın Kültür ve Sanat hayatına 30 yıldır katkıda bulunan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Fatma DURMAZ YILBİRLİK’ in yaptığı Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) her yıl: Uluslararası Bursa Festivali, Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, Uluslararası Bursa Çocuk ve...

Devamı...

BKSTV 30. Olağan Genel Kurul Toplantısı - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olağan genel kurul toplantısı, 7 Mart 2018 tarihinde HİLTON BURSA CONVENTION CENTER & SPA’DA gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını Necip Naci DOĞRU’nun yaptığı genel kurulda öncelikle gündem maddeleri onaylandı. Açılış konuşması BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma DURMAZ YILBİRLİK tarafından...

Devamı...

17. Uluslararası Bursa Karagöz Kukla ve Gölge Oyunları Festivali - Basın Bülteni

FESTİVAL’İN AÇILIŞI 20 KASIM PAZARTESİ
Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı tarafından ULUSLARARASI BURSA KARAGÖZ KUKLA VE GÖLGE OYUNLARI FESTİVALİ, 20 - 25 Kasım 2017 tarihleri arasında bu yıl 17. kez gerçekleştirilecek.

FESTİVALDE FARKLI TEKNİKLER
Festival...

Devamı...

BUSİAD Ödülü - Basın Bülteni

BURSA KÜLTÜR SANAT VE TURİZM VAKFIBUSİAD tarafından “2016 yılı Eğitim ve Kültüre Katkı Ödülü” ne layık görüldü.

Bursa’nın kültür, sanat ve turizm hayatına yön veren aktörlerden biri olarak ön planda olan BKSTV’ye...

Devamı...

Uluslararası Tiyatro Festivali Başlıyor - Basın Bülteni

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, bu yıl 22. kez gerçekleştiriliyor.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen Uluslararası Bursa...

Devamı...

Festival coşkusu tüm kenti sardı - Basın Bülteni

‘17. Uluslararası Bursa Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’ kapsamında birbirinden güzel gösteriler ve atölye çalışmaları, öğrencilerle buluştu.

BURSA – ‘17. Uluslararası Bursa Kukla ve Gölge Oyunları Festivali’ kapsamında birbirinden güzel gösteriler ve atölye çalışmaları,...

Devamı...

‘Festivalde 55 Yıl’ sergisi açılıyor - Basın Bülteni

Bursa’nın köklü geleneği, ‘Uluslararası Bursa Festivali’nin öyküsünün anlatıldığı ‘Festivalde 55 Yıl’ sergisi, 4 Temmuz Salı günü (YARIN) saat 11.00’da Bursa Kent Müzesi’nde izlenime açılacak.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm...

Devamı...

BKSTV 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı olağan mali genel kurul toplantısı, 13 Mart 2017 tarihinde Hilton Bursa Convention Center & Spa’da gerçekleşti. Divan Başkanlığını Işık Uğurtuğ’un yaptığı genel kurulda öncelikle gündem maddeleri onaylandı. Açılış konuşması BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz Yılbirlik tarafından yapıldı. Vakıf...

Devamı...

BKSTV Bez Bebek Atölyesi 2017 - Basın Bülteni

PROJE AMACI
Bursa köylerinden seçilen gönüllü kadınlara bez bebek tekniğinin öğretilerek, Yöresel bebeklerin üretilmesi ve bu sayede bütçelerine destek sağlamalarına katkıda bulunmak.

Bursa’nın Kültür ve Sanat hayatına 56 yıldır katkıda bulunan, Yönetim Kurulu Başkanlığını Fatma Durmaz...

Devamı...

BKSTV “HER YERDE SANAT VAR” 23 Nisan Şenliği 2017 - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı Çocuk ve Gençlik Kulübü “Her Yerde Sanat Var” projesi kapsamında Mudanya’nın Çayönü İlk ve Ortaokulu’nda 23 Nisan Şenliği düzenledi.

21 Nisan Cuma günü düzenlenen şenlik için aktarmalı eğitim gören 5 köyden 150 çocuk bir araya...

Devamı...

BKSTV ÇOCUK VE GENÇLİK KULÜBÜ “HER YERDE SANAT VAR” GEZİCİ SANAT ATÖLYELERİ 2016-2017 Sezonu - Basın Bülteni

Bursa Kültür Sanat Ve Turizm Vakfı (BKSTV) bünyesinde 2015 yılında kurulan “BKSTV Çocuk ve Gençlik Kulübü” ücretsiz gezici sanat atölyelerine 2016-2017 faaliyet döneminde de “Her Yerde Sanat Var” sloganı ile devam ediyor.

Gerçekleştirilen tiyatro & karagöz,...

Devamı...