BANKTA İKİ KİŞİ

13.11.2022 14:00 / 16:00

Barış Manço Kültür Merkezi

ANTRE SAHNE / Türkiye / Antalya

Yaş Grubu 6+ Dil Sössüz Süre 30 dk.

Pırtık, kendi başına hareket etmeyi seven, yalnızlıktan hoşlanan biridir. Köpeklerden çok korkan Pırtık, birgün parktan geçerken köpek sesi duyar ve çok korkar. Bu sebeple parktaki tek banka sığınır. Pek çok hobisi olan Pırtık, köpeğin uzaklaşmasını beklerken sıkılmak yerine hoş vakit geçirmeyi bilir. Ancak Pırtık’ın sığındığı küçük banktaki huzuru, Yırtık’ın da köpekten korkuyor olması ile bozulur. Ortak bir bankı paylaşabilme ve arkadaş olup sorun çözebilmek üzerine pek çok durumun içine düşerler. Finalde Köpek, Yırtık ve Pırtık’ın güzel bir dostluğa adım attıklarını görürüz.

Yazan - Ayşe Sinem KOROLA, Çağdaş ÇOBANKAYA

Yönetmen- Ayşe Sinem KOROLA, Çağdaş ÇOBANOĞLU

Oyuncular- Dünya Cihan ÖZHAN, Uğur TUNÇ

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından,  ASSITEJ Türkiye Merkezi’nin sanatsal desteği ile organize edilen 26. Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, 12-17 Kasım 2022 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir. 

Hedefi “Çocuk ve Gençlik Tiyatroları alanında, iletişim ve paylaşım temelli, uluslararası kültürel ve sanatsal bir arena oluşturmak” olarak belirlenen festivalde, daha önceki yılarda da olduğu gibi oyun gösterimlerinin yanı sıra atölyeler, değerlendirme toplantıları ve benzeri etkinlikler yer alacaktır.